Thessaloniki Tech-Lab: Μια νέα προοπτική για την φοιτητική κοινότητα στη Θεσσαλονίκη!

To Thessaloniki TechLab ανοίγει για φοιτήτριες και φοιτητές της πόλης καλώντας τους να καινοτομήσουν και να κάνουν πράξη τις ιδέες τους σε έναν σύγχρονα εξοπλισμένο πολυχώρο τεχνολογίας, καινοτομίας και πολιτισμού ανοιχτό προς το κοινό της πόλης.

Το Thessaloniki Tech-Lab επιδιώκει να δώσει το έναυσμα σε φοιτήτριες/τές να αναπτύξουν και να παρουσιάσουν το δικό τους workshop ή project, ενθαρρύνοντας την πρακτική ενασχόληση με το αντικείμενο σπουδών τους και παρέχοντας πολύτιμη εμπειρία για την μελλοντική τους δραστηριοποίηση.

Στην παρουσίαση του οράματος και των προοπτικών του νέου χώρου τεχνολογίας και πολυμέσων οι φοιτήτριες/τές θα ενημερωθούν, ώστε να γνωρίσουν τις δυνατότητες που δίνονται στο κοινό και θα έχουν την ευκαιρία να συζητήσουν τις ιδέες τους αναφορικά με workshops και projects τα οποία επιθυμούν να σχεδιάσουν και να υλοποιήσουν οι ίδιοι με την υποστήριξη του Thessaloniki Tech-Lab.

Το Thessaloniki Tech – Lab αποτελεί μία από τις έξι Αμερικανικές Γωνιές στην Ελλάδα σε συνεργασία με την Αμερικανική Αποστολή στην Ελλάδα.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται σε συνεργασία με το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης και τον Εκπαιδευτικό Οργανισμό Eduact.

Ημερομηνία

Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022 και ώρα 20:30

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά και θα σας σταλεί σχετικός σύνδεσμος εφόσον δηλώσετε συμμετοχή.

Δήλωση Συμμετοχής

*Η συμμετοχή στην Εκδήλωση είναι ΔΩΡΕΑΝ και είναι απαραίτητη η συμπλήρωση της φόρμας ενδιαφέροντος

———————————–
Για περισσότερες πληροφορίες: