Ενημέρωση για πρακτική στο εξωτερικό

Αν είσαι φοιτητής και

·  θέλεις να εφαρμόσεις στην πράξη όσα έμαθες από το πανεπιστήμιο

·  θέλεις να γνωρίσεις άτομα από όλο τον κόσμο

τότε ήρθε η ώρα να κάνεις πρακτική στο εξωτερικό!

Οι επιτροπές της IAESTE θα είναι εκεί για να σε βοηθήσουν με τα διαδικαστικά, την εύρεση διαμονής, όπως και με το να οργανώσουν διάφορες δράσεις για εσένα. Και όλα αυτά, ενώ η πρακτική σου θα είναι επί πληρωμή!

Διαθέσιμες Θέσεις

Αυτήν την περίοδο θα βρεις πολλές διαθέσιμες θέσεις πρακτικής άσκησης σε διάφορες χώρες του κόσμου.

Οι περισσότερες θέσεις αφορούν Πολυτεχνικές Σχολές και Σχολές Θετικών Επιστημών, χωρίς ωστόσο να αποκλείονται τμήματα και των Οικονομικών Επιστημών.

Δες όλες τις διαθέσιμες θέσεις εδώ.

Αν κάποια θέση σου αρέσει κάνεις αίτηση εδώ.

Ποιοι είμαστε

Η IAESTE LC Thessaloniki ανήκει στο δίκτυο του παγκόσμιου φοιτητικού δικτύου International Association for the Exchange of Students for Technical Experience.

Σκοπός της είναι να διευκολύνει φοιτητές από όλον τον κόσμο να εξασκήσουν το αντικείμενο τους στο εξωτερικό, να εμπλουτίσουν το βιογραφικό τους, να γνωρίσουν νέους ανθρώπους και να γεμίσουν εμπειρίες!

Περισσότερες πληροφορίες http://iaeste.auth.gr/ ή στα προφίλ μας στα social media!