H IAESTE είναι μία διεθνής ανεξάρτητη, μη κυβερνητική οργάνωση ανταλλαγής φοιτητών. Παρέχει σε φοιτητές τεχνικών κλάδων θέσεις έμμισθης πρακτικής άσκησης στο εξωτερικό σε τομείς συναφείς με το αντικείμενο σπουδών τους. Υπάρχουν περισσότερες από 300 τοπικές επιτροπές σε πάνω από 87 χώρες.

Η τοπική επιτροπή IAESTE LC Thessaloniki εξασφαλίζει θέσεις πρακτικής άσκησης για τους φοιτητές του ΑΠΘ, μέσω των διεθνών συνεδρίων του οργανισμού. Από το φετινό ετήσιο συνέδριο (Annual Conference) προέκυψε μία θέση για τα τμήματα Βιοϊατρικής, Βιολογίας, Χημείας, Χημικών Μηχανικών και Επιστήμης Υλικών.

Πληροφορίες θέσης:

Κωδικός θέσης: ΜΤ-2023-13

Ολοκληρωμένο έτος σπουδών: 2ο

Πού; Combino Pharm, στην πόλη Birzebbuga στη Μάλτα

Διάρκεια: 30-52 εβδομάδες

Μισθός: 792 EUR/Μήνα

Στις απαιτήσεις της θέσεις ορίζεται ο υποψήφιος να γνωρίζει αγγλικά σε επίπεδο Β1-Β2 και δεν απαιτείται να παραμένει ενεργός φοιτητής καθ΄ όλη τη διάρκεια της πρακτικής του.

Περισσότερες πληροφορίες για την θέση διατίθενται στο pdf που επισυνάπτεται.

Αν ενδιαφέρεσαι μπορείς να μας στείλεις ένα email, βάζοντας στο θέμα το επίθετο σου και τον κωδικό της θέσης (ΜΤ-2023-13), και επισυνάπτοντας το βιογραφικό σου και την αναλυτική βαθμολογία σου στα Αγγλικά μέχρι το Σάββατο 11/03.

Θα γίνει κατάταξη των ενδιαφερόμενων φοιτητών με βάση ακαδημαϊκά κριτήρια και θα επικοινωνήσουμε με τους πρώτους ώστε να πραγματοποιηθεί συνέντευξη  με κάποιον εθελοντή της επιτροπής μας και τελικά να διανεμηθεί η θέση.

Για περισσότερες πληροφορίες και απορίες μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας μέσω email iaestethessaloniki@gmail.com ή να δεις τις ανακοινώσεις στο site http://www.iaeste.auth.gr και στα social media της ομάδας για νέες θέσεις: Facebook, InstagramLinkedIn, Youtube.

MT-2023-13