Αγαπητοί Συντονιστές ECTS

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι στα πλαίσια του εορτασμού για τα 35 χρόνια του προγράμματος Erasmus, το Τμήμα μας προχώρησε σε αναζήτηση προσωπικών ιστοριών φοιτητών του ΑΠΘ που συμμετείχαν στις δράσεις Σπουδές και Πρακτική, συνοδευόμενες από σχετικές φωτογραφίες. Βασιστήκαμε στο γεγονός οτι οι προσωπικές ιστορίες θα συμβάλουν σημαντικά στην προβολή του προγράμματος και θα αποτελέσουν έμπνευση για τους νέους φοιτητές του ΑΠΘ να συμμετέχουν και να αποκτήσουν ανάλογη εμπειρία.

Αφού λάβαμε την συναίνεση των φοιτητών για την χρήση των φωτογραφιών που απέστειλαν, προχωρήσαμε στην επεξεργασία τους από γραφίστα του ΑΠΘ και εκτυπώθηκαν σαν αφίσες για να αναρτηθούν στην ιστοσελίδα μας και να πλαισιώσουν τις προσεχείς εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν από το Τμήμα μας.

Στον σύνδεσμο που ακολουθεί έχουμε συγκεντρώσει όλες τις αφίσες που δημιουργήθηκαν και σας προσκαλούμε να τις αξιοποιήσετε κι εσείς όπως επιθυμείτε.

Θα θέλαμε επίσης να σας ενημερώσουμε ότι σκοπεύουμε να υλοποιήσουμε ανάλογη δράση και για τις δράσεις Επιμόρφωσης και Διδασκαλίας του προσωπικού του ΑΠΘ.