Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί η προκήρυξη του Ιδρύματος Azrieli (Ισραήλ) σχετικά με πρόγραμμα υποτροφιών (fellowships) εκπόνησης μεταδιδακτορικής έρευνας στους τομείς: της Επιστήμης-Τεχνολογίας-Μηχανικής-Μαθηματικών (STEM, 18 θέσεις), των Ανθρωπιστικών Επιστημών (3 θέσεις) και των Κοινωνικών Επιστημών (3 θέσεις)

Η υποτροφία χορηγεί ετήσιο επίδομα ύψους περίπου 47.000 ευρώ και αφορά υποψήφιους/-ες που είναι ήδη κάτοχοι ή πρόκειται να τους απονεμηθεί Διδακτορικό Δίπλωμα αναγνωρισμένου πανεπιστημίου εκ των χωρών ΕΕ, ΕΟΧ, Η.Β. και Καναδά

Προθεσμία υποβολής αίτησης είναι η 1η Νοεμβρίου 2020, με την προϋπόθεση οι ενδιαφερόμενοι/-ες, με δική τους ευθύνη, να έχουν βρει ακαδημαϊκό σπόνσορα (επόπτη), μέλος διδακτικού προσωπικού πανεπιστημίου του Ισραήλ.