Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΑ/Ινστιτούτο Αλιευτικής Έρευνας εκδηλώνει ενδιαφέρον για την υποβολή πρότασης προς σύναψη δύο (2) συμβάσεων μίσθωσης έργου ιδιωτικού δικαίου, με φυσικά πρόσωπα, για τις ανάγκες υλοποίησης του Έργου με τίτλο «Επέκταση εμπορικής διάρκειας ζωής του νωπού γαύρου σε πάγο με χρήση μικρο-νανο-φυσαλίδων όζοντος» που χρηματοδοτείται από Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Αλιείας και Θάλασσας 2014-2020 (ΑΔΑ: ΩΜΠΨΟΞ3Μ-ΡΦ8).

Συγκεκριμένα πρόκειται για:

1. Μία θέση για κάτοχο διδακτορικού διπλώματος Σχολής/Τμήματος/Τομέα Γεωπονίας, Κτηνιατρικής, Βιολογίας, Βιοχημείας, Χημείας, Τεχνολογίας Τροφίμων, ή Χημικών Μηχανικών της ημεδαπής ή ισότιμου και αναγνωρισμένου τίτλου ιδρύματος της αλλοδαπής με απαραίτητη εμπειρία σε μεθόδους χρωματογραφίας (υγρής και αέριας) και μικροβιολογικών αναλύσεων. Επιθυμητή είναι ηεμπειρία στη χρήση/εφαρμογές του όζοντος σε βιολογικές διαδικασίες όπως και η εμπειρία στην αυτόνομη διεκδίκηση, εκτέλεση και διαχείριση ερευνητικών έργων.
  2. Μία θέση για κάτοχο μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών (MSc ή PhD)Σχολής/Τμήματος/Τομέα Γεωπονίας, Κτηνιατρικής, Βιολογίας, Βιοχημείας, Χημείας, Τεχνολογίας Τροφίμων, ή Χημικών Μηχανικών της ημεδαπής ή ισότιμου και αναγνωρισμένου τίτλου ιδρύματος της αλλοδαπής με απαραίτητη εμπειρία στη βιοχημεία πρωτεϊνών και σε μικροβιολογικές αναλύσεις με κλασικές ή και μοριακές μεθόδους. Επιθυμητή είναι η εμπειρία σε αναλύσεις πρωτεώματος και ειδικότερα στη μεθοδολογία 2D-DIGE.

Πληροφορίες σχετικά με τους όρους της προκήρυξης και το υπόδειγμα υποβολής πρότασης είναι διαθέσιμα στην ιστοσελίδα του Ινστιτούτου Αλιευτικής Έρευνας (www.inale.gr) όπως και σε αυτήν του ΕΛΓΟ-ΔΗΜΗΤΡΑ (www.elgo.gr).