ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ Ι (ΥΧΟ221)

Σύμφωνα με το πρόγραμμα, η εξέταση του μαθήματος Οργανική Χημεία Ι (ΥXO221) θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 18-1-2021.

Η εξέταση θα διεξαχθεί με ηλεκτρονικό quiz μέσω της πλατφόρμας elearning του ΑΠΘ. Tο quiz (διάρκειας 120 λεπτών) θα διεξαχθεί μεταξύ 9:00-11:00.

Παρακάτω δίνονται πληροφορίες για το quiz.

• Συνιστάται η χρήση Mozilla Firefox ή Google Chrome. Αποφύγετε τη χρήση Internet Explorer.
  • Μην παραμείνετε ανενεργοί για πάνω από δύο ώρες στη σελίδα εκτέλεση του quiz. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να γίνει αυτόματη έξοδος από το δικτυακό τόπο του elearning.
  • Οι λανθασμένες απαντήσεις αξιολογούνται με ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ.
  • ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα πρέπει να ασχοληθείτε μόνο με το quiz που αντιστοιχεί στον δικό σας κωδικό μαθήματος. Σε διαφορετική περίπτωση δεν θα υπολογισθεί ο βαθμός σας.
  • ΠΡΟΣΟΧΗ: Το quiz δεν επιτρέπει την επιστροφή σε ερώτηση που έχει ήδη απαντηθεί. Να είστε σίγουροι για τις απαντήσεις σας πριν προχωρήσετε στην επόμενη ερώτηση.
  • Εφόσον το επιθυμείτε, μπορείτε να δηλώσετε κάποια σαφή ρήτρα βαθμού με την αποστολή ηλεκτρονικού μηνύματος στον κ. Κουμπή τουλάχιστον μέσα σε 24 ώρες από τη λήξη του quiz.
  • Η συμμετοχή κάθε φοιτητή στις εξετάσεις προϋποθέτει ότι αποδέχεται τους όρους και τις παραμέτρους που αποφασίστηκαν στη Συνεδρίαση 3024/26-5-2020 της Συγκλήτου του ΑΠΘ.

Η εξακρίβωση των στοιχείων των συμμετεχόντων στην εξέταση θα γίνει όπως  μέσω της εφαρμογής zoom, ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο.

Οι διδάσκοντες