Eξέταση Μαθήματος K202 «Μοντελοποίηση και βελτιστοποίηση χρωματογραφικών διαχωρισμών» – Ιούνιος 2020

Οι εξετάσεις του μαθήματος Κ202 «Μοντελοποίηση και βελτιστοποίηση χρωματογραφικών διαχωρισμών» θα είναι γραπτές και εξ’ αποστάσεως και θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 4/6/2020 στις 10:00 π.μ.-11:45 π.μ. σύμφωνα με όσα προβλέπονται στην απόφαση της Συγκλήτου (3021/26-5-2020) (https://www.auth.gr/sites/default/files/parartima_i.pdf).

Οι εξετάσεις θα γίνουν μέσω της πλατφόρμας διαχείρισης μαθημάτων elearning.auth.gr. Στην ενότητα «Εξέταση Μαθήματος» οι φοιτητές θα κληθούν να απαντήσουν σε δύο κουίζ (ένα για το θεωρητικό-Quiz Theory και ένα για το εργαστηριακό μέρος-Quiz Lab του μαθήματος).

Για την επιτήρηση της εξέτασης θα χρησιμοποιηθεί η πλατφόρμα τηλεδιασκέψεων Ζoom (τα links θα σταλούν έγκαιρα στους φοιτητές μέσω email και θα ανακοινωθούν στη σελίδα το μαθήματος στο elearning). Καθ’ όλη τη διάρκεια της εξέτασης θα παραμένουν ανοιχτά το μικρόφωνο και η κάμερα του υπολογιστή των φοιτητών. Η κάμερα θα πρέπει να αναμεταδίδει ευκρινή εικόνα, να βρίσκεται σε απόσταση και να εστιάζει στο φοιτητή και στο γραπτό του.

Δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις έχουν μόνο όσοι φοιτητές καταθέσουν ηλεκτρονική δήλωση αποδοχής των όρων συμμετοχής τους στην εξέταση (που θα λάβουν από το ΚΗΔ ΑΠΘ) πριν από αυτή, καθώς και ότι έλαβαν γνώση για τις τεχνικές εξ αποστάσεως εξέτασης, τον απαιτούμενο εξοπλισμό και τις απαραίτητες ενέργειες για τη συμμετοχή και την ταυτοποίησή τους στις εξ’ αποστάσεως εξετάσεις.

Επιπλέον, οι φοιτητές είναι απαραίτητο να έχουν μαζί τους τη φοιτητική ή αστυνομική ταυτότητα. Η είσοδος στις πλατφόρμες θα γίνεται μέσω ιδρυματικού λογαριασμού και κανείς δε θα γίνεται δεκτός μετά την επίσημη έναρξη της εξέτασης και την πρόσβαση στα θέματα.