Στo πλαίσιo της διοργάνωσης του 17ου Διεθνούς Συνεδρίου Περιβαλλοντικής Χημείας (ICCE) της Ευρωπαϊκής Ένωσης Χημικών (EuChemS) που γίνεται σε συν-διοργάνωση του Επιστημονικού Τμήματος Περιβάλλοντος (DCE) της EuChemS και του Περιφερειακού Τμήματος Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας της Ένωσης Ελλήνων Χημικών (ΠΤΚΔΜ-ΕΕΧ), ο καθηγητής του Πανεπιστημίου Baylor των Η.Π.Α. και μέλος της διοίκησης της Αμερικάνικης Χημικής Εταιρείας (Αmerican Chemical Society, ACS), κ. George Cobb θα κάνει ενημέρωση για τις δράσεις της ACS και τις δυνατότητες υποτροφιών και άλλων συμμετοχών σε πανεπιστημιακά προγράμματα της Αμερικής.

Παρακαλούμε όσοι ενδιάφερεστε να συμμετάσχετε στις ενημερωτικές συναντήσεις, οι οποίες θα λάβουν χώρα την Τετάρτη 19 και Πέμπτη 20 Ιουνιου 2019, να μας ενημερώσετε μέχρι την Παρασκευή 14 Ιουνίου, με αποστολή μηνύματος στη Δρ Νατάσσα Καλογιούρη, email: kalogiourin@chem.uoa.gr
Για τον τόπο της συνάντησης θα σας ενημερώσουμε μετά τη συλλογή των αιτήσεων συμμετοχής.