ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΧΗΜΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΕ ΦΥΣΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΩΝ ΑΣΚΗΣΕΩΝ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Ανακοινώνεται ότι οι εργαστηριακές ασκήσεις των τελειόφοιτων και επί πτυχίω φοιτητών του Τμήματος θα πραγματοποιηθούν με φυσική παρουσία, σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί από τους διδάσκοντες κάθε μαθήματος. Οι φοιτητές και φοιτήτριες που διαμένουν σε απομακρυσμένες περιοχές και δεν έχουν την δυνατότητα να προσέλθουν με φυσική παρουσία, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τους αντίστοιχους διδάσκοντες.

Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή των φοιτητών στις εκπαιδευτικές δραστηριότητες με φυσική παρουσία είναι η υποχρεωτική διενέργεια δωρεάν self-tests. (1 τεστ την εβδομάδα). Οι φοιτητές υποχρεούνται κατά την προσέλευσή τους στο Πανεπιστήμιο να έχουν μαζί τους σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή το αρνητικό αποτέλεσμα του self-test που εκδίδεται από τη σχετική πλατφόρμα (self-testing.gov).